حامد هاکان درگذشت

 حامد هاکان امروز و در سن ۳۴ سالگی درگذشت

حامد هاکان درگذشت

 

«حامد هاکان»، خواننده و آهنگساز موسیقی پاپ، امروز در سن ۳۴ سالگی درگذشت.  مسعود کریمی (مدیر استودیو سل رکورد و از دوستان حامد هاکان) ضمن تأیید خبر درگذشت حامد هاکان اعلام کرد که این اتفاق امروز رخ داده و آنها منتظر اعلام نظر دقیق پزشکی قانونی هستند. البته در شبکه‌های اجتماعی اعلام شده که دلیل این اتفاق، ایست قلبی بوده است.

بقیه ی خبر در ادامه مطلب …

این هنرمند با آثار شخصی و همکاری با خوانندگانی نظیر محسن چاوشی و فرزاد فرزین و محسن یگانه و… به شهرت رسید اما در ادامه نتوانست فعالیت‌های خود را به شکل رسمی دنبال کند. او در مهرماه سال ۹۳ موفق به اخذ مجوزهای لازم شد و قرار بود اولین آلبوم مجاز حامد هاکان از سوی شرکت «صوت آوای هنر» به بازار عرضه شود که این اتفاق رخ نداد.

حامد هاکان یکی از هنرمندان مستعد دهه هشتاد بود که مسیر پر فراز و نشیبی را در زندگی هنری خود طی کرد و خیلی‌ها اعتقاد داشتند که او می‌توانست از جمله ستاره‌های بازار باشد اما چنین اتفاقی رخ نداد و با مسائل مختلفی در عرصه فعالیت حرفه‌ای خود مواجه شد.

مختصری از زندگی حامد هاکان :

محل تولّد: شهر ری
تاریخ تولّد:۱۷/۰۵/ ۱۳۶۲
دارای سه برادر و یک خواهر .
در یک خانواده مذهبی به دنیا آمده بود و از دوران کودکی به خواندن علاقه زیادی داشت و از سن ۶ سالگی خواندن را با اشعار مذهبی شروع کرد و بیشتر سنتی کار میکرد ولی در ۱۶یا ۱۷ سالگی روحیاتش تغییر کرد و به سمت موسیقی پاپ کشیده شد و به خاطر موقعیت خانوادگیش نمیتوانست هیچ سازی را به خانه ببرد و به همین خاطر آهنگ سازی را با کامپیوتر و با نرم افزارهای موسیقی آغاز کرد ؛ آشنايیش با کامپیوتر خیلی سریع باعث پیشرفت او شد و رشته تحصیلی او کامپیوتر بود ؛ مشوق اصلی خود را در زمینه موسیقی دایی مهربانش میدانست که در این راه خیلی به او کمک کرده بود؛ نام خانوادگیش را از ذاکری نسب به هاکان تغییر داد که این نام ؛ نامی ترکی است و انتخاب آن داستان جالبی دارد.
تابستان سال ۱۳۸۳ اولین آلبوم خود را با نام (قاتل حرفه ای) با ۱۲ تراك بصورت اینترنتی منتشر کرد كه از جمله آهنگ های آن ميتوان به :

قاتل حرفه ای

غم دريا

نپیچون مارودیگه

نداي من

خداي من

دنيا

سپيده

و…..

اشاره كرد. با اين آلبوم به عنوان يكي از سياه خوانان موسيقي پاپ معرفي شد ، بعد از آن به دنبال موسيقي الكترونيكي و سازهاي مربوط به آن رفت و يكي از اولين كساني بود كه از Dj در موسيقي اش استفاده كرد كه از جمله آنها ميتوان به قطعه زيباي (سگ محلي) اشاره كرد.
بعد از آلبوم قاتل حرفه ای حامداز طريق يكي از دوستان با محسن چاوشي آشنا شد و در آلبوم محسن چاوشي (خودكشی ممنوع) به عنوان خواننده ميهمان حضور داشت كه از جمله در همين تراك خودكشي ممنوع اوست كه با محسن چاوشی مصاحبه كوتاهی انجام ميدهد و نيز در تراك آهای خبر نداری و تراك آخر اين آلبوم حظور دارد.
حامد هاكان در تابستان ۱۳۸۴ (آلبوم قاتل حرفه ای ۲) را با همكاری محسن چاوشی آماده و روانه بازار كرد و انتشار اين آلبوم شهرت آن را دوچندان كرد.
سبکی که حامد هاکان به موسیقی پاپ ایران آورد سبک جدیدی بود ، بله سبک سیاه كه تا آن زمان كسی با اين سبك زيبا آشنا نبود.
بعد از (آلبوم قاتل حرفه ای ۲) حامد در سال ۱۳۸۵ آلبوم مشترکی با آقای علی ایرج به نام (لوتی دست خوش) را آماده كرد ؛ ولی متاسفانه به دليل بعضی مسائل اين آلبوم روانه بازار نشد و بعضی تراك های اين آلبوم بدون اجازه حامد منتشر شد.
مدتی بعد اعلام كرد آلبومی آماده پخش دارد با نام (خود فروش) كه اشعار آن را خود او و مريم حيدرزاده سروده اند كه بنا به دلايلی آن آلبوم هم منتشر نشد.
حامد موسيقی تركی استانبولی را بسيار دوست داشت و در تنظيم قطعاتش از آن استفاده ميكرد و ترانه اكثر كارهايش را خودش سرود ولي از ترانه سراهای ديگرهم شعر ميگرفت كه ازجمله آنها ميتوان به استاد داريوش ايزدپور و خانم مريم حيدرزاده اشاره كرد ؛ در كل حامد دوست داشت كاری را بخواند كه موضوع داستانش واقعی باشد و برای خودش اتفاق افتاده باشد.
ائمه اطهار را دوست ميداشت و از بين آنها ارادت خاصی به امير المومنين امام علی (ع) داشت و يك قطعه بسيار زيبا با نام (امام علی) را كه قرار بود برای تيتراژ آخر يك سريال تلويزيونی پخش شود كه اين سريال به مرحله پخش نرسيد را خواند كه حتی اين آهنگ از راديو جوان هم پخش شد و آهنگ زيبای (دلم به عشق يارم) را با صدای زيباي خود برای امام حسين (ع) بازخوانی كرد و يك دمو بسيار زيبا بانام يا زهرا را برای حضرت فاطمه زهرا (س) آماده پخش كرده بود.
در سال ۱۳۸۵ براي مدت كوتاهی به كشور امارات رفت و در شهر دبی زندگي كرد و چند قطعه زيبا با آهنگ سازی استاد حسن شماعی زاده را آماده پخش كرد و خودش از سفرهايی كه به كشور امارات داشته بسيار راضی بود و اعتقاد دارد در زمينه موسيقی نيز كمك زيادي به او شده بود.
ساخت و انتشار آهنگ بسيار زيباي (من كشتمش) از اشعار خانوم ترانه مكرم توسط او دردسرهای زيادی برايش بوجود آورد كه جريان مفصلی دارد و بعد از حامد آقايان حميد عسكری و مهدی مقدريان و حسام يار يار اين آهنگ را بازخوانی كردند كه بعد آقای مهدی مقدريان با مصاحبه بسيار زيبايشان از حامد هاكان قدردانی كردند.
از ویژگی های اخلاقی حامد ميتوان به انتقاد پذيری ، راستگوييی ، خوش اخلاقی ، شوخ طبعی و……اشاره كرد.
ورزش را دوست داشت و به شطرنج بسيار علاقه داشت.
حامد هاكان بيشتر وقت را در خانه بود و به ساخت ملوديهايش ميپرداخت و از بين بازيگران ايرانی بازی امين حيايی را بسيار دوست داشت و به عطر بسيار علاقه داشت و به ظاهرش خيلي اهميت ميداد و از يك نواختی بسيار متنفر است ، چه در كار و چه در زندگی و هر روز به دنبال ايده ای نو بود و تا زمانی كه حرفی تازه برای گفتن نداشت كاری ارائه نميکرد و معتقد بود موسيقیي را نميتوان محدود به زمان و مكان كرد و ميگفت قانونش در موسيقی بیي قانونی بود.
در زمينه خواندن و آهنگسازی از كسی تقليد نكرده بود و علاقه زيادی به اجرای آهنگ های دو صدايی داشت و تاكنون بيش از ۱۰۰ تراك با صدای او منتشر شده و تعداد زيادی آهنگ را در آغاز كارش بصورت تمرينی خوانده كه خودش از پخش شدن آنها راضی نبوده كه از جمله آنها ميتوان به قطعه (فرنگيس) اشاره كرد.
از بين خوانندگان داخل كشور صدای محمد اصفهانی و فريدون اسرايی را ميپسندید

طرفدار تیم های ملی ایتالیا و فرانسه و تیم باشگاهی رئال مادرید بود.

حامد هاکان ازدواج نکرده و مجرد بود .

روحش شاد و یادش ماندگار و گرامی باد

دانلــــــــود

به اشتراک بگذارید

برچسپ ها:

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *